“KADINA YÖNELİK ŞİDDET VE İŞ HAYATINDA KADIN ÖYKÜLERİ” ÇALIŞTAYI

Giresun Üniversitesi ev sahipliğinde Lobimizin (Tüm Kadın Lobisi TÜKAL) işbirliği ile düzenlenen “Kadına Yönelik Şiddet ve İş Hayatında Kadın Öyküleri” başlıklı çalıştay, 07 Ocak 2012 Pazartesi günü saat 09:30’da, Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 

GÜKAM(Giresun Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi) Müdürü Okt. Aysun KARAAHMET’in konuşmasının ardından Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Muhittin KELEK, bir sunum gerçekleştirdi. 

TÜKAL Yönetim Kurulu Başkanımız Mualla HIDIROĞLU yaptığı konuşmada, Giresun Üniversitesinin, Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni (GÜKAM) faaliyete geçirerek, yapmış olduğu etkinliklerle bu konudaki hassasiyetini gösterdiğini belirtti. 

TÜKAL’ın kadın sorunları ve kadına yönelik şiddet konusunda daha önce düzenlediği etkinlikleri hatırlatan Hıdıroğlu, Türkiye’de kadınını konumunu ortaya koyan bazı istatistiklerden de örnekler verdi. 

Daha sonra kürsüye gelen Giresun Üniversitesi Rektörü Profesör Aygün Attar, üniversite olarak kadın sorunlarına duyarlı olduklarını ve bu sorunların giderilmesine yönelik her türlü çalışmanın içinde olmaya devam edeceklerini söyledi. Attar, Giresun Üniversitesi’nin TÜKAL’la iş birliğinin de süreceğini belirtti. 

Sabah oturumunun ikinci bölümünde, bir grup TÜKAL üyesi dörtlü oturumlar halinde izleyicilere, iş ve yaşam öykülerinden kesitler aktardılar. Genellikle; sabır, hırs, azim, öğrenme, yeniliklere açık olma ve istikrarın vurgulandığı konuşmaların ardından, Giresunlu başarılı işkadınları da iş ve başarı öykülerini dinleyicilerle paylaştılar. 

Çalıştayın öğleden sonraki oturumu, senaryosunu Cem DÜZOVA’nın gerçek hayattan esinlenerek yazdığı, İsmet KARADENİZ’in yaylı tamburu eşliğinde Kültür Bakanlığı Devlet Tiyatroları Sanatçısı Özlem GÜR’ün canlandırdığı “Kadın Ölüleri” dramasıyla başladı. Büyük beğeni toplayan canlandırmanın ardından çalıştayın panel bölümüne geçildi.

Adres Bilgisi

Ali Suavi Sok.1/4 Maltepe / Ankara / Türkiye

Tüm Kadınlar Lobisi TÜKAL derneğine hemen ulaşmak için yukarıdaki bilgileri kullanabilir veya iletişim menusunden E-Mail adresiniz yok ise kısa bir form doldurarak bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyini.

İletişim Bilgileri

Web Tasarım Seo Nethizmet